etusivu

OX ja
Jokapäiväinen taide

cv

galleria

näyttelyt

työhuone

yhteydenotto

linkkejä

Ars Libera

Finnish Designers

in English

LINKKEJÄ

Galleria Lapinlahti www.facebook.com/gallerialapinlahti

Liina Mäki-Patola www.liinamakipatola.com

Kristiina Korpela www.iki.fi/kristiina.korpela

Jaana Partanen www.pa-la.fi

Jill Trappler www.jilltrappler.co.za

Maria Leppänen www.marialeppanen.com

Pauno Pohjolainen www.paunopohjolainen.net

Susanna Peijari www.arsnet.fi/susannapeijari

Catharina Kajander www.ckajander.com

Pekka Paikkari www.pekkapaikkari.com

Risto Hämäläinen www.ristohamalainen.com

Satu Syrjänen www.artti.net/satu.syrjanen

AVA (Association for Visual Arts, Cape Town, South Africa) www.ava.co.za

Varkauden taidemuseo www.varkaus.fi/museot

Sirinä-design www.sirina-design.fi

Polttava Kysymys www.polttavakysymys.fi

Diskurssidisko www.diskurssidisko.com

Arta Ceramica www.artaceramica.com

Taiteiljat O www.artists-o.fi

www.ogalleria.fi

Designmuseo www.designmuseo.fi

Ryijy elää www.ryijy.com

Didrichsenin museo, Helsinki www.didrichsenmuseum.fi

Medelhavsmuseet, Tukholma www.medelhavsmuseet.se

Östasiatista museet, Tukholma www.ostasiatiska.se

Teollisuustaiteen Liitto ORNAMO www.ornamo.fi/

Kirjagalleria Laterna Magica, Helsinki www.laterna.net/

Habitare 2007 www.finnexpo.fi/habitare/

L’associazione culturale LE ARIE DEL TEMPO, Genova Italia www.leariedeltempo.it/

Fiskars Ruukki www.fiskarsvillage.fi

Fiskarsin käsityöläisten, muotoilijoiden ja taiteilijoiden osuuskunta ONOMA www.onoma.org

Gloria www.gloria.fi

Ars Libera www.arslibera.com

Lumpeela Julkaisut www.lumpeelajulkaisut.com

Sjählö9 sjahlo9.wordpress.com